Online Terapi

Merkezlerimizin bulunduğu iller dışında veya diğer ülkelerde yaşayan ve ofis ortamında bizzat bulunma imkanı olmayan danışanlarımız için '' Online Terapi '' hizmetimiz bulunmaktadır.

Online Danışmanlık nedir?

Dijital iletişim teknolojileri çağında gerek akıllı telefonlarımızdan gerekse bilgisayarlarımızdan kolayca ulaşabildiğimiz çeşitli iletişim araçları sayesinde artık uzak mesafeler sorun olmamaktadır. Online bağlanabilmenin bu denli kolaylaşması danışmanlık gibi iletişim gerektiren tüm iş kollarında katkı sağlayıcı yenilikler sağlamıştır.

Alen Psikoloji olarak bu bağlamda uzaktan iletişim ile çeşitli nedenlerle ofisimize gelemeyen danışanlarımız için terapi hizmetimizi sağlayabilmek adına bu teknolojiler aracılığı ile ulaşarak destek oluyoruz.

Online Terapi hangi durumlarda avantajlıdır?

Alen Psikoloji olarak uyguladığımız terapi ekolleri çerçevesinde öncelikli olarak yüz yüze yapılan görüşmeleri önermekteyiz. Online terapi ile ilerlenmesi gereken durumlar için de mümkünse ilk seansın yüz yüze yapılması sağlanır.

Online terapi genellikle;

  • Yurtdışında yaşayıp kendi dilinde hizmet almak isteyen,
  • Bir terapiste fiziksel olarak ulaşım olanağı olunmayan,
  • Evden ayrılamayacağı bir durumu olan,
  • Yüz yüze görüşme konusunda çekincesi olan,

gibi durumlar için tavsiye edilir.

 

Online Terapi hizmeti nasıl alabilirim?

Online Randevu kullanmak oldukça kolay, yapmanız gereken;

  1. Randevu Alma:

Telefondan 0216 361 0555 numaralı hattımızı arayarak  veya iletisim@alenpsikoloji.com adresine yazarak sekreterimizden randevu için gerekli bilgileri alınız.

2. Ödeme:

IBAN: TR530020500009503924800001 Alen Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Merkezi  hesabına uzmanımızın görüşme ücretini yatırınız ve açıklama bölümüne TC kimlik numaranızı ve size ulaşabileceğimiz iletişim numarasını yazdırınız.

Banka işleminin ertesi günü randevu saatinizi teyit etmek üzere sekreterlerimiz sizi arayacaktır.

3. Seans Görüşmesi:

Randevu günü kliniğimiz sizi görüntülü bir iletişim kanalı üzerinden arayacak ve sizi randevu aldığınız uzmanımız ile görüştürecektir.

Not: Tercih ettiğimiz öncelikli uygulama aşağıdaki ''görüşme'' linkimizde bulabileceğiniz skype uygulamasıdır.  Uygulamanın seans öncesinde telefonunuzda veya bilgisayarınızda kurulu olduğundan ve hesabınızın aktif olduğundan emin olunuz.

Skype alternatif olarak Zoom uygulaması da dileyen danışanlarımız için tercih edilebilmektedir. Bu yöntemde mail veya whatsapp kanalından iletilen link üzerinden sanal terapi odasına dahil olubabilmektedir.

İletişim