Danışan Yorumları

Alen Psikoloji ile tanışmam yakın arkadaşımın tavsiyesi ile oldu. Hayatınızda herşeyin sonuna geldiğinizi, herşeyin anlamsızlaştığını, önemsizleştiğini düşündüğünüz noktaya geldiğinizde bazen tekrar ayağa kalkma gücü bulamazsınız. O zamana kadar hep becerebilmiştim tekrar ayağa kalkmayı ama bu sefer o gücü kendimde bulamıyordum, öyle ki bir psikolog ile görüşmem gerektiğinden net emindim ama bunu dahi yapmaya ruhen gücüm kalmamıştı. Böyle bir zamanda, bir Salı akşamı Özlem Hanım ile seansıma başladım. Önce koltuk altlarımdan tuttu, kendimi bırakmama izin vermedi sonra beni aşağı çekenleri düzenlememi, düzeltmemi sağladı. İyi kötü her anınızı, yaşadıklarınızı en açık halinizle paylaşabileceğiniz, sizi hem iyileştiren, hem öğreten, hem çok iyi bir dinleyici, hem çok iyi bir dert ortağı oldu bu zaman içinde. İyi ki varlar ve iyi ki yollarımız kesişti, her zaman da hayatımda olmasını dilerim.

-

Çocukluğumda çok utangaç, hassas bir yapıya sahiptim, yetişkin olduğumda ise topluluk içinde konuşurken çok heyecanlandığımı, ellerimin  ve sesimin titrediğini fark ettim. Bu sorunu giderebilmek için çok fazla psikoloji ve kişisel gelişim kitabı okumama rağmen heyecan ve kaygımı topluluk önünde konuşurken kontrol altına alamıyordum. Sosyal fobimi yenebilmek için uzman desteği almaya karar verdim ve Özlem Hanım ile yolumuz kesişti. Özlem Hanım sayesinde çocukluk döneminde kendimle ilgili varmış olduğum olumsuz düşüncelerin duyguya, duyguların davranışa dönüştüğünü keşfettim. Olumsuz düşünceleri bastırmak yerine bilişsel yeniden yapılandırmayla yapılandırmam gerektiğini öğrendim. Çok kısa bir süre sonra da işyeri toplantılarına katılmak kabus olmaktan çıktı, heyecanımı kontrol altına alabiliyorum. Anlamlı ve mutlu bir hayat sürmek istiyorsanız korkularınızla yüzleşin, hayatı ertelemeyin. Kendime daha objektif bakabilmeyi öğrettiği için Özlem Hanım’a çok teşekkür ederim

-

Özlem Hanım ile tanıştığımda kedi korkum yüzünden dışarıda rahatça oturamaz, yemek yiyemez durumdaydım. Bu durum sosyal hayatımı oldukça kötü etkiliyordu. Seanslar sayesinde kedi olan bir evde yaşayabilecek duruma geldim. Kedi korkum yüzümden başladığım bu seanslarda olaylara bakış açımı ve düşünce yapımı şekillendirme ile ilgili de birçok şey öğrendim. 

-

Araba kullanma korkumla ilgili Özlem hanımdan aldığım terapiden çok memnun kaldım. Bu korkum dışında pek çok konudaki kaygımı nasıl yöneteceğimi öğrendim. Kendime yaptığım en büyük yatırım oldu. Özlem hanımın engin bilgisi ve rahatlatıcı tavrıyla çok güvende hissettim. Herkese tavsiye ederim..Kaygılarınızı ertelemeyin.. 

-

Kaygılar hayatımın her zaman parçası oldu ama artık yarı bayginlkla sonuçlanan panik ataklarım da ortaya çıkınca başvurduğum merkez oldunuz. ilaçsız olabileceğini sanmıyordum ama oldu, Size ne kadar teşekkür etsem azdır.

-

Eşimden bosandigim süreç sonrasında iki çocuğum için yetemez olduğumu onları taniyamadigimi fark ettiğimde sizinle tanıştık. Iyi ki de öyle olmuş bu süreci hep birlikte yönetmeyi öğrendik sayenizde çok teşekkürler.

-