Online Terapi – Online Psikolog

Yüz yüze terapinin alternatifi olarak özellikle farklı illerde veya diğer ülkelerde yaşayan ve ofis ortamında bizzat bulunma imkanı olmayan danışanlarımız için '' Online Terapi '' hizmetimiz bulunmaktadır. Online terapi hizmetleri ile online psikolog veya online psikiyatrist desteği ile zamanınız sizin kontrolünüzde.

 

Teknoloji, insanların psikoterapi alma veya bir psikologla çalışma şekillerinde değişime katkıda bulunuyor. Araştırmacılar, özellikle yüz yüze, ofis içi psikoterapi seanslarına kıyasla ne kadar iyi çalıştığını değerlendirerek online psikoloji ve online sağlığa büyük ilgi gösteriyor.

 

Online Terapi Nedir?

Dijital iletişim teknolojileri çağında gerek akıllı telefonlarımızdan gerekse bilgisayarlarımızdan kolayca ulaşabildiğimiz çeşitli iletişim araçları sayesinde artık uzak mesafeler sorun olmamaktadır. Online bağlanabilmenin bu denli kolaylaşması danışmanlık gibi iletişim gerektiren tüm iş kollarında katkı sağlayıcı yenilikler sağlamıştır. Online terapi nedir sorusu gelişimin bir sonucu olarak karşımıza çıkmaktadır.

 

Alen Psikoloji olarak bu bağlamda uzaktan iletişim ile çeşitli nedenlerle ofisimize gelemeyen danışanlarımız için terapi hizmetimizi sağlayabilmek adına bu teknolojiler aracılığı ile ulaşarak destek oluyoruz. Online psikolog danışma sayesinde online psikolog her an her yerde yanınızda...

 

Online Terapi hangi durumlarda avantajlıdır?

Alen Psikoloji olarak uyguladığımız terapi ekolleri çerçevesinde öncelikli olarak yüz yüze yapılan görüşmeleri önermekteyiz. Online terapi ile ilerlenmesi gereken durumlar için de mümkünse ilk seansın yüz yüze yapılması sağlanır. Sonraki seanslara online psikolog veya online psikiyatrist ile devam edilmesi sağlanır. Online psikolog tavsiye edilecek bir psikolojik danışma modelidir.

 

Online terapi genellikle;

  • Yurtdışında yaşayıp kendi dilinde hizmet almak isteyen,
  • Bir terapiste fiziksel olarak ulaşım olanağı olunmayan,
  • Evden ayrılamayacağı bir durumu olan,
  • Yüz yüze görüşme konusunda çekincesi olan,

gibi durumlar için tavsiye edilir.

 

Neden geleneksel danışmanlık yerine online danışmanlık?

Neden online terapiyi tercih edebilirsiniz?  Çevrimiçi oturumlar inanılmaz derecede esneklik sağlar. İşten izin alma, çocuklar için bakıcı bulma, trafikte zaman harcama, kötü hava koşulları, yol veya benzin masrafları veya sadece her koşulda(pandemi, seyahat, vs) motivasyonu bulma zorluğunu ortadan kaldırıyorlar. Online danışmanlık ile online psikolog danışma siz neredeyseniz orada.

 

Ayrıca, bekleme süreleri daha kısadır, daha fazla anonimlik vardır ve planlama konusunda pazar günleri ve akşam saatleri dahil olmak üzere daha fazla esnekliğe sahip olursunuz. Kırsal bir bölgede yaşıyorsanız veya ihtiyacınız olan özel hizmetleri sunabilecek bir profesyonel bulmakta zorlanıyorsanız çevrimiçi oturumlar mükemmel bir kaynaktır. Tüm bu dikkat dağıtıcı şeyleri ve caydırıcıları ortadan kaldırarak, nihayetinde kendinize dikkat etmeden kendinize dikkat etmeye konsantre olabilirsiniz.

 

Video tabanlı danışmanlığın şaşırtıcı faydalarından biri, potansiyel olarak gerçek hayatınız bağlamında kim olduğunuzu görmemize izin vermesidir. Çoğu zaman, yüz yüze oturumlar, gerçekçi olmayan modu veya ruh halini almaya zorlar. Çevrimiçi danışmanlık terapistinize benzersiz bir bakış açısı kazandırır. Geleneksel bir ortamda fark edilmeyebilecek ek bedensel veya duygusal ipuçları alabilir. Bu içgörü düzeyi, ihtiyaçlarınızı karşılamak için daha kişiselleştirilmiş ve özel bir tedavi stratejisi geliştirmemize yardımcı olabilir. Rahat bir ortamda olmak, endişelerinizin köküne daha hızlı ulaşmanıza yardımcı olabilir.

 

Mahremiyet ve online terapi

Ev arkadaşınızla veya aile bireylerine aynı bölgede olduğunuzda bir oturum planlıyorsanız, gizlilik ve gizlilik konusunda endişelenmeniz anlaşılabilir. Oturumunuzu gizli tutmak için bazı stratejiler şunlardır:

 

Kulaklık kullanın. Telefonunuzu veya bilgisayarınızın hoparlörlerini kullanmak yerine, telefonunuza veya bilgisayarınıza bluetooth üzerinden bir kulaklık bağlayın (veya takın). Bu sesi sadece kulaklarınızda tutacaktır.

 

Bölgenize ses yalıtımı eklemek için beyaz boya kullanın. Diğerleriyle aynı yerdeyseniz, ideal olarak beyazlığı seansınız için odanızın dışına koyun.

 

Bir beyaz gürültü uygulaması kullanabilirsiniz, amazon alexa veya google ev cihazından “beyaz gürültüyü çalmasını” isteyin veya size en yakın odada yumuşak müzik çalabilirsiniz. Sesi boğmak için kapının hemen dışına koy.

 

Dışarıya veya arabanıza gidin. Küçük semtteyseniz, bir verandaya, bir parkta dışarı çıkmak, hatta arabanızda sessiz bir yer bulmak isteyebilirsiniz. Dışarı çıkmak zihinsel sağlığınız için de çok iyidir.

 

Çevrimiçi terapi ne kadar güvenli?

Tüm video oturumlarımızın mümkün olan en yüksek düzeyde gizliliğe sahip olmasını sağlamak genel prensiptir. Randevunuzu ayarladıktan sonra size bir bağlantı gönderilir. Bu bağlantı sizi güvenli çevrimiçi terapi platformumuza korumalı bir bağlantı üzerinden atanmış terapistinize götürecektir. Sağlık alanında en yüksek koruma standardını temsil eden şifreli, güvenli bir bağlantı kullanıyoruz. Bir terapistle konuştuğunuzu bilen tek kişi sizsiniz.

 

Online psikolog ile bağlantı kurduğunuzda kullanabileceğiniz özel bir alana sahip olduğunuzdan emin olmanızı öneririz. Bu şekilde terapi seansınız sırasında kendinizi aşırı duyulmaya ve kendinizi rahat hissetmeye karşı koruyabilirsiniz. Bu nedenle, lütfen oturumunuz için kafe gibi halka açık yerleri kullanmaktan kaçının. Evinizde başkaları varsa, ses yalıtımı için yakınlarda müzik çalmak isteyebilirsiniz. Online psikolog tavsiye edilecek bir psikolojik danışmanlık modelidir.

 

Online Psikolog hizmeti nasıl alabilirim?

Online Randevu kullanmak oldukça kolay, yapmanız gereken;

 

  1. Randevu Alma:

Telefondan 0216 361 0555 numaralı hattımızı arayarak  veya iletisim@alenpsikoloji.com adresine yazarak sekreterimizden randevu için gerekli bilgileri alınız.

 

2. Ödeme:

IBAN: TR530020500009503924800001 Alen Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Merkezi  hesabına uzmanımızın görüşme ücretini yatırınız ve açıklama bölümüne TC kimlik numaranızı ve size ulaşabileceğimiz iletişim numarasını yazdırınız.

Banka işleminin ertesi günü randevu saatinizi teyit etmek üzere sekreterlerimiz sizi arayacaktır.

 

3. Seans Görüşmesi:

Randevu günü kliniğimiz sizi görüntülü bir iletişim kanalı üzerinden arayacak ve sizi randevu aldığınız uzmanımız ile görüştürecektir.

 

Not: Tercih ettiğimiz öncelikli uygulama aşağıdaki ''görüşme'' linkimizde bulabileceğiniz skype uygulamasıdır.  Uygulamanın seans öncesinde telefonunuzda veya bilgisayarınızda kurulu olduğundan ve hesabınızın aktif olduğundan emin olunuz.

Skype alternatif olarak Zoom uygulaması da dileyen danışanlarımız için tercih edilebilmektedir. Bu yöntemde mail veya whatsapp kanalından iletilen link üzerinden sanal terapi odasına dahil olunabilmektedir.

İletişim