Özgür Erdem Arıcı

Klinik Psikolog Dr. Özgür Erdem Arıcı

2009 Yılında Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesini bitirmiş, ardından ikinci üniversite olarak Haliç Üniversitesi ‘Psikoloji (%100 burslu)’ programından ‘onur derecesiyle’ mezun olmuştur. Sonrasında ‘Psikoloji Yüksek Lisans’ eğitimini ‘başarı derecesiyle’ tamamlamıştır.

Bilişsel Davranışçı Terapi, Şema Terapisi, Psikodinamik Terapi, Rogeryen Psikoterapi, Aile Ve Evlilik Terapisi gibi bir çok terapötik yaklaşım ile ilgili eğitim ve süpervizyonlar almış olup, terapi sürecinde bu yaklaşımları problemin durumuna ve danışanın ihtiyacına uygun olarak eklektik (seçici ve bütüncül) bir biçimde uygulamaktadır.

2014 yılında başlamış olduğu “Klinik Psikoloji” alanında Doktora eğitimini 2019 yılında tamamlayarak doktora derecesi almaya hak kazanmıştır. ‘Şema Modeli’, ‘Kaygı’, ‘Depresyon’, ‘Duygu Düzenleme Güçlüğü’ ve ‘Fibromiyalji Sendromu’ ile ilgili araştırmaları ve tez çalışmaları bulunur.

Başlıca Çalışma Alanları:

Yetişkin ve Ergenlerde; Kaygı İle İlişkili Bozukluklar, Depresyon, Fobiler, Panik Atak, Obsesif Kompulsif Bozukluk. Öfke Kontrol Bozukluğu, Evlilik Ve İlişki Problemleri